Kompleks saun

Pobyt w kompleksie saun jest niezastąpionym środkiem na poprawę samopoczucia. Kąpiel termiczna poprawia wygląd skóry, oczyszcza i rozluźnia organizm. W kompleksie saun do Państwa dyspozycji są:

  • Łaźnia fińska
  • Sauna parowa
  • Tropical Shower / Bithermal Sequential Shower
  • Wytwornica lodu
  • Leżaki podgrzewane lampami sollux.

Łaźnię fińską cechuje wysoka temperatura około 80-100 stopni Celsjusza oraz niska wilgotność 10-20%. Naprzemienne rozgrzewanie jak i schładzanie ciała wzmacnia układ odpornościowy. Podczas pocenia pozbywamy się toksyn z organizmu, a wysoka temperatura pozytywnie wpływa na wygląd skóry i poprawia krążenie.

Sauna parowa to miejsce gdzie panuje wysoka wilgotność powietrza, dochodząca nawet do 80%, a temperatura powietrza wynosi około 40-50 stopni Celsjusza. Ten rodzaj sauny ma swoje korzenie w krajach śródziemnomorskich, właśnie takich jak Turcja, Grecja czy starożytny Rzym. W warunkach jakie panują w saunie parowej nasza skóra odpoczywa najlepiej. Wysoka wilgotność i umiarkowana temperatura otwierają pory przez, które pozbywamy się nagromadzonych toksyn z organizmu, dodatkowo rozluźniamy mięśnie i poprawiamy kondycję skóry.

Po każdym pobycie w saunie czy to suchej czy parowej powinno nastąpić schłodzenie organizmu. Jest to konieczne, gdyż wtedy osiągną Państwo zamierzony cel. Faza schładzania powinna trwać od 3 do 5 minut, a służą do tego Tropical Shower/Bithermal Sequential Shower, wytwornica lodu i kubeł zimnej wody. Tropical Shower/Bithermal Sequential Shower schładzając nasze ciało dodatkowo działają jak bicze wodne poprawiając wygląd naszej skóry oraz układ krążenia. Każda kąpiel w kompleksie saun powinna kończyć się uzupełnianiem płynów, najlepiej wody mineralnej, gdyż podczas pocenia tracimy dużo minerałów. Dla pełnego relaksu udostępniamy również leżaki z lampami sollux. Światło na podczerwień przenika głęboko do naszego ciała co powoduje polepszenie ukrwienia, poprawienie metabolizmu, dotlenienie komórek, a co za tym idzie działa rozluźniająco, przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

NIEZBĘDNIK KLIENTA KOMPLEKSU SAUN:

  • klapki basenowe
  • woda mineralna
  • dwa ręczniki (jeden do stosowania na ławę w saunie suchej i okrywania się w kompleksie saun, a drugi do wycierania ciała)