Basen

Ten wspaniały obiekt powstał od podstaw i liczy sobie powierzchnię 1029,38m2, którą stanowi niecka basenowa, plaża okalająca całą nieckę basenu z leżakami, na których można odpocząć po pływaniu, stanowi to niespotykany na basenach klimat. Widownia ze stu sześćdziesięcioma ośmioma miejscami siedzącymi, pełne zaplecze sanitarne oraz szatnie. Wszystko to zostało oczywiście przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych tak aby od przekroczenia bramki basenowej aż do samego wejścia do wody nie było żadnych barier zmuszających osobę poruszającą się na wózku do szukania pomocy. Posiadamy dźwig do przenoszenia osoby poruszającej się na wózku co umożliwia bezproblemowe dostanie się do wody lub z powrotem na wózek.

Hala w kształcie półokręgu pośrodku, której umiejscowiona została niecka basenowa licząca dwadzieścia pięć metrów długości i o głębokościach liczących od 1,20 m do 1,80 m w całości wykonana ze stali nierdzewnej, co stanowi jedną z dwóch takich konstrukcji w naszym mieście. Podwyższa ona i tak już wysokie standardy wizualne Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu oraz sprawia, że basen staje się bardziej higieniczny i bezpieczniejszy dla użytkowników. Dla osób lubiących nieco wyższą temperaturę zapraszamy do wanny jacuzzi zlokalizowanej przy samej pływalni. Przez przeszkloną ścianę basenu roztacza się przepiękny widok na las sosnowy, który doceniają zwłaszcza goście korzystający z wanny jacuzzi. Po środku hali zamontowany został stoper oraz elektroniczna tablica pomiarowa na bieżąco wyświetlająca temperaturę wody basenowej, wody w wannie jacuzzi oraz temperaturę powietrza.

Całość stanowi fantastyczny efekt architektoniczny w skali naszego miasta ale i regionu.

Z hali korzystają klienci indywidualnie od osób dopiero zaczynających swoją przygodę z pływaniem przez pasjonatów pływających tu dzień w dzień aż po sportowców przygotowujących się do zawodów. Pacjenci Zakładu Rehabilitacji, którzy korzystają z rehabilitacji w naszym basenie pod okiem wykwalifikowanych rehabilitantów, firmy i szkoły rezerwujące tory dla swoich pracowników i podopiecznych.

Do dyspozycji naszych gości jest sprzęt pływacki taki jak deski dziecięce i dla dorosłych, makarony, pasy wypornościowe oraz hantle do aquafitnessu.

W naszym basenie znakomicie czują się zarówno dzieci, młodzież, dorośli jak i osoby starsze.

NIEZBĘDNIK KLIENTA BASENU:

  • czepek pływacki zakrywający całe włosy
  • strój pływacki – mężczyźni kąpielówki lub spodenki pływackie ściśle przylegające do ciała bez kieszeni i mankietów – kobiety strój kąpielowy jedno lub dwu częściowy
  • klapki